Nowe mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Rezydencja Wintera - Gdańsk Śródmieście - Ekolan - Mieszkania w Gdansku, Gdyni i Sopocie na sprzedaz, nowe

Inwestycje w dzielnicy Gdańsk Śródmieście

Inwestycje dewelopera Ekolan

Domy w Gdańsku
Ekolan

Rezydencja Wintera Gdańsk Śródmieście

Rezydencja Wintera
źródło: strona dewelopera

O mieszkaniach Rezydencja Wintera

Rezydencja Wintera

Gdańsk

Śródmieście

Kotwiczników 12

 • 2018-12-31
 • od 30 do 120 m2
 • zapytaj dewelopera
 • 7
 • nie
 • hala garażowa
 • www.rezydencja.ekolan.pl

O deweloperze

Ekolan S.A.

al. Niepodległości 761

81-838 Sopot

 • Biura Sprzedaży na Inwestycjach:
  - SOLVO: ul. Krynicka 2, Gdańsk Przymorze (biuro mieści się obok budowy)

 • +48 58 555 14 55
 • +48 58 555 04 27
 • www.ekolan.pl
wiecej o deweloperze Ekolan

Nad samą Motławą, zaledwie kilkaset metrów od ulicy Długiej, w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się najbardziej elegancki plac w Gdańsku, powstaje prestiżowa inwestycja. Realizowana przez EKOLAN Rezydencja Wintera, to kameralny budynek z 65 apartamentami z widokiem na Motławę, Targ Maślany i Starówkę.

O krok od Głównego Miasta

Projekt Rezydencji Wintera wpisuje się w plany powołania do życia nowej reprezentacyjnej strefy miasta, domykając przestrzeń Targu Maślanego od strony Motławy. Rezydencja stanie nad brzegiem rzeki, wzdłuż ulicy Kotwiczników. Zaledwie 600 metrów dzieli ją od ulicy Długiej i Długiego Targu oraz skupionych wokół osi Drogi Królewskiej większości zabytków miasta. Ta lokalizacja to serce Gdańska, z licznymi restauracjami, kawiarniami, pubami, Teatrem Szekspirowskim i Filharmonią Batycką na Ołowiance. Niedaleko stąd do Europejskiego Centrum Solidarności, a także do kina czy galerii handlowych. Tutaj odbywają się festiwale teatralne, zloty żaglowców czy Jarmark Dominikański, impreza handlowo-kulturalna o ponad 750-letniej tradycji. Punkt jest dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami Gdańska. Ma bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej (autobus, tramwaj, Szybka Kolej Miejska) oraz łatwy dojazd na lotnisko.

- Naszą inwestycją będziemy uczestniczyć w przywracaniu świetności tego zakątka Gdańska - mówi Magdalena Reszkowska-Ustarbowska, pełnomocnika zarządu EKOLANU. - Rezydencja Wintera powstanie w pierwszej linii zabudowy nad Motławą. Kilka kroków od Rezydencji są miejsca, które kojarzą się zwykle z urlopem, np. spacery po Długiej, kolacja nad Motławą. Mieszkając w odpowiednim miejscu, można z tych wartości korzystać na co dzień i odzyskać czas dla siebie. - dodaje Magdalena Reszkowska-Ustarbowska.

Rezydencja Wintera

Architektura Rezydencji Wintera w czytelny sposób przywołuje klasyczną sekwencję kamienic hanzeatyckiego miasta. Projektanci z gdyńskiego biura BJK Architekci osadzili tę tradycję we współczesności dynamicznie rozwijającego się Gdańska. Nadali jej oszczędną, lecz dynamiczną formę, czerpiąc inspiracje z przykładów nowoczesnej portowej architektury miast holenderskich czy skandynawskich. Elewacja budynku stanowi integralną część zabudowy Targu Maślanego i w swojej formie oraz materiałach nawiązuje do otoczenia. Poprzez odpowiednie ukształtowanie geometrii dachu zachowany został historyczny podział administracyjny parceli. Klinkierowa okładzina o ciemnoczerwonej barwie zestawiona została z szarym pokryciem dachu. Duże przeszklenia okien w grafitowych ramach dopełniają całości. W pięciopiętrowym budynku z halą garażową znajdzie się 65 apartamentów. Na poziomie parteru wytyczono na przestrzał budynku przejście bramne, które prowadzi nad samą Motławę. Na pierwszym piętrze powstanie eleganckie lobby, zaaranżowane w stylu klubowym, łączącym tradycyjne ciepło głębokich foteli i dywanów z nowoczesnymi formami.

Jeżeli znalazłeś błąd lub nieścisłość w prezentowanych informacjach - powiadom nas o tym: Kontakt

Mapa inwestycji

Inwestycje w Trójmieście dostępne w programie MdM

Zobacz

Młyniec Dywizjonu 303 - Gdańsk Zaspa

Młyniec Dywizjonu 303

Atrakcyjny budynek, dogodnie położony w jednej z najbardziej lubianych dzielnic - gdańskiej Zaspie. Doskonała lokalizacja i bezproblemowe skomunikowanie z całym Trójmiastem. Dodatkowo... czytaj wiecej

Kredyty hipoteczne