Nowe mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Nieruchomości objęte dopłatą - Mieszkania w Gdansku, Gdyni i Sopocie na sprzedaz, nowe

O serwisie mieszkania-gdansk.pl

Serwis mieszkania-gdansk.pl prezentuje inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Na terenie Trójmiasta buduje się bardzo dużo nowych osiedli, ale do tej pory w internecie nie było miejsca, gdzie można by znaleźć informacje o wszystkich deweloperach w naszym regionie i o oferowanych przez nich nowych mieszkaniach. W końcu takie miejsce powstało.

Wybór mieszkania, które spełni wszystkie nasze wymagania nie jest rzeczą prostą - szczególnie jeśli chodzi o rynek pierwotny. By móc cieszyć się swoimi czterema kątami przez długie lata, należy już na początku dokonać dobrego wyboru. Strona na której jesteś powstała właśnie po to, żeby wybór własnego "M" ułatwić... czytaj więcej

Kanał RSS - Deweloperzy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Deweloperzy

Domy w Gdańsku

Nieruchomości objęte dopłatą

By nieruchomość kwalifikowała się do programu rządowych dopłat do kredytów Mieszkanie dla Młodych musi spełnić trzy warunki. Pierwszym jest jej pochodzenie - dopłatami objęte są tylko domy i mieszkania z rynku pierwotnego. Drugi warunek określa maksymalny metraż nieruchomości, trzeci natomiast mówi o limicie ceny jednego metra kwadratowego. Niespełnienie choćby jednego z powyższych obostrzeń dyskwalifikuje nieruchomość z programu.

  • Dofinansowaniem w ramach MdM objęte są zarówno mieszkania, jak i domy, jednak tylko te pochodzące z rynku pierwotnego, czyli z oferty deweloperów. Osoby zainteresowane kupnem nieruchomości z drugiej ręki nie mogą liczyć na budżetowe wsparcie.
  • Ustawa precyzyjnie określa też maksymalny metraż nieruchomości, na których kupno można ubiegać się o kredyt z dopłatą. W przypadku singli, bezdzietnych małżeństw lub rodzin z jednym lub dwojgiem dzieci granica powierzchni użytkowej wynosi 75 m kw. dla mieszkań oraz 100 m kw. dla domów. Dla rodzin, w których wychowuje się przynajmniej troje dzieci, limit jest nieco wyższy, bo wynosi odpowiednio 85 m kw. i 110 m kw.
  • Program sprzyja jednak w szczególny sposób nabywcom niewielkich mieszkań, gdyż dopłaty obejmują tylko 50 m kw. nieruchomości. Oznacza to, że zakup każdego metra kwadratowego małego mieszkania zostanie dofinansowany, natomiast w przypadku większych mieszkań lub domów dopłata obejmie tylko 50 m kw., a każdy metr powyżej tego limitu zostanie kupiony bez budżetowego wsparcia. Nabywcy kawalerek lub niewielkich M-3 procentowo zyskają najwięcej, program najmniej zaś opłaca się kupującym duże i droższe mieszkania.
  • Ostatnim kryterium, po rynku pochodzenia i metrażu, jest cena metra kwadratowego. Koordynujący program MdM Bank Gospodarstwa Krajowego co kwartał publikuje na swoich stronach limity cenowe odrębne dla każdego województwa. Cena metra kwadratowego kupowanej z dofinansowaniem nieruchomości nie może przekroczyć wskazanego pułapu.
  • Ustawodawca zostawił też furtkę dla osób budujących dom metodą gospodarczą, a także nadbudowujących i rozbudowujących budynek na cele mieszkalne (np. adaptacja poddasza). Beneficjentom programu zainteresowanym samodzielną budową państwo zwróci część podatku VAT za materiały budowlane (ich wykaz znajduje się na stronie www.pit.pl/wykaz-zwrot-vat), o ile oczywiście kredytobiorca spełni kryterium metrażu.
  • Nieruchomości kupionej w ramach MdM przez pięć lat od daty przeniesienia własności nie można sprzedać, wynająć czy przekształcić w lokal usługowy - z jednym jednak wyjątkiem. Jeśli po trzech latach od przeniesienia własności kredytobiorca mieszkanie sprzeda, a pieniądze przeznaczy na zakup innego mieszkania, nie będzie musiał zwracać otrzymanej dotacji.

Mapa inwestycji

Inwestycje w Trójmieście dostępne w programie MdM

Kredyty hipoteczne

Zobacz

Garnizon - Gdańsk Wrzeszcz

Garnizon

"Garnizon" to unikatowa inwestycja w sercu trójmiejskiej metropolii gdzie w ścisłym, historycznym centrum miasta splatają się harmonijnie funkcje mieszkaniowe, biurowe, usługowe i... czytaj wiecej