Nowe mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Co to jest program MdM? - Mieszkania w Gdansku, Gdyni i Sopocie na sprzedaz, nowe

O serwisie mieszkania-gdansk.pl

Serwis mieszkania-gdansk.pl prezentuje inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Na terenie Trójmiasta buduje się bardzo dużo nowych osiedli, ale do tej pory w internecie nie było miejsca, gdzie można by znaleźć informacje o wszystkich deweloperach w naszym regionie i o oferowanych przez nich nowych mieszkaniach. W końcu takie miejsce powstało.

Wybór mieszkania, które spełni wszystkie nasze wymagania nie jest rzeczą prostą - szczególnie jeśli chodzi o rynek pierwotny. By móc cieszyć się swoimi czterema kątami przez długie lata, należy już na początku dokonać dobrego wyboru. Strona na której jesteś powstała właśnie po to, żeby wybór własnego "M" ułatwić... czytaj więcej

Kanał RSS - Deweloperzy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Deweloperzy

Domy w Gdańsku

Co to jest program MdM?

Mieszkanie dla Młodych - program pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych wystartował 1 stycznia 2014 roku i potrwa do końca 2018 roku. Jego celem jest pomoc osobom do 35 roku życia w usamodzielnieniu się, to znaczy w przeprowadzce na swoje. Dofinansowanie dotyczy tylko nieruchomości kupowanych na rynku pierwotnym, a dotacje wypłacane są w formie jednorazowej transzy przekazywanej wprost na rachunek założony dla konkretnej inwestycji.

Nie każdy jednak zainteresowany kredytem udzielonym na preferencyjnych warunkach otrzyma go. Pomoc skierowana jest do osób do 35 roku życia, które nigdy wcześniej nie posiadały własnego mieszkania czy domu. Państwo (za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego) w zależności od sytuacji rodzinnej beneficjentów udziela im wsparcia sięgającego od 10 do 20 proc. iloczynu metrażu nieruchomości i kosztu odtworzenia 1 metra kwadratowego lokalu mieszkalnego ustalonego dla konkretnej gminy, przy czym premiuje rodzicielstwo - najwięcej bowiem zyskają powiększające się rodziny. Ustawodawca zastrzegł jednak, że kupowana z dopłatą nieruchomość nie może przekroczyć 75 m kw. powierzchni użytkowej (w przypadku mieszkania) i 100 m kw. (w przypadku domu), a jej cena musi mieścić się w wyznaczonych dla danej gminy limitach. W założeniach pomoc miała trafić przede wszystkim do tych młodych, których nie stać na samodzielny zakup własnego mieszkania, ale w ustawie nie został określony limit zarobków, który dyskwalifikowałby lepiej zarabiających z grona beneficjentów. Nie ma więc górnej granicy zarobków, a dolną określa wyliczona przez bank zdolność kredytowa. Program skierowany jest tylko do osób, które na kupno wymarzonej nieruchomości zaciągną kredyt przynajmniej na 15 lat na minimum połowę wartości nieruchomości.

Mapa inwestycji

Inwestycje w Trójmieście dostępne w programie MdM

Kredyty hipoteczne

Zobacz

Garnizon - Gdańsk Wrzeszcz

Garnizon

"Garnizon" to unikatowa inwestycja w sercu trójmiejskiej metropolii gdzie w ścisłym, historycznym centrum miasta splatają się harmonijnie funkcje mieszkaniowe, biurowe, usługowe i... czytaj wiecej