Nowe mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

MdM - Banki i kredyty - Mieszkania w Gdansku, Gdyni i Sopocie na sprzedaz, nowe

O serwisie mieszkania-gdansk.pl

Serwis mieszkania-gdansk.pl prezentuje inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Na terenie Trójmiasta buduje się bardzo dużo nowych osiedli, ale do tej pory w internecie nie było miejsca, gdzie można by znaleźć informacje o wszystkich deweloperach w naszym regionie i o oferowanych przez nich nowych mieszkaniach. W końcu takie miejsce powstało.

Wybór mieszkania, które spełni wszystkie nasze wymagania nie jest rzeczą prostą - szczególnie jeśli chodzi o rynek pierwotny. By móc cieszyć się swoimi czterema kątami przez długie lata, należy już na początku dokonać dobrego wyboru. Strona na której jesteś powstała właśnie po to, żeby wybór własnego "M" ułatwić... czytaj więcej

Kanał RSS - Deweloperzy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Deweloperzy

Domy w Gdańsku

MdM - Banki i kredyty

Program Mieszkanie dla Młodych w założeniach miał nie tylko wesprzeć osoby poniżej 35 roku życia w zakupie pierwszych własnych czterech kątów, ale również pobudzić rynek budownictwa mieszkaniowego oraz wspomóc banki. Dlatego dopłaty przeznaczone są tylko dla osób, które na kupno nieruchomości zaciągają kredyt, którego spłata potrwa minimum 15 lat, a którego wysokość sięgnie przynajmniej połowy wartości mieszkania lub domu.

  • Osobom kupującym nieruchomość za gotówkę albo zainteresowanym szybką spłatą rat (poniżej 15 lat), nie przysługuje prawo do ubiegania się o pomoc z budżetu państwa.
  • Ponadto kredyt musi być zaciągnięty w polskiej walucie na nieruchomość, która znajduje się na terytorium Polski.
  • Czas kredytowania musi wynosić minimum 15 lat. Przyznane dofinansowanie nie jest wypłacane kredytobiorcy do ręki, ale wpływa bezpośrednio na rachunek bankowy założony przez dewelopera dla konkretnej inwestycji. Dofinansowanie nie jest dane raz na zawsze. Jeśli w trakcie pięciu lat od daty podpisania umowy przeniesienia własności nieruchomości u kredytobiorcy wystąpią okoliczności wykluczające go z grona beneficjentów, będzie musiał zwrócić część dopłaty. Jakie to okoliczności?
  • kredytobiorca nie może nieruchomości sprzedać, wynająć ani zamienić jej na lokal usługowy,
  • kredytobiorca nie może stać się właścicielem lub współwłaścicielem innego lokalu mieszkalnego (z wypełnienia tego ostatniego warunku zwolnione są osoby, które nieruchomość otrzymają na drodze spadku lub wejdą w jej współposiadanie poprzez zawarcie małżeństwa).

Jeśli jednak któraś z powyższych sytuacji zaistnieje, przyznaną dopłatę będzie trzeba zwrócić na rachunek Funduszu Dopłat. Jednak zwrotowi nie będzie podlegała dopłata w pełnej wysokości, a jedynie jej proporcjonalna część stanowiąca iloraz liczby 60 (jako że karencja wynosi 5 lat, czyli 60 miesięcy) i liczby pełnych miesięcy pozostających do upłynięcia 5-letniego okresu wstrzymania aktywności transakcyjnej.

Dopłaty stanowić mogą substytut wkładu własnego, którego banki od początku 2014 roku wymagają na poziomie 5 procent wartości nieruchomości (od początku 2015 roku kwota wzrośnie do 10 procent). Korzystnie wpływają też na wysokość comiesięcznych rat, gdyż zmniejsza się kwota kredytu, jaką beneficjenci zaciągają na kupno mieszkania czy domu.

Mapa inwestycji

Inwestycje w Trójmieście dostępne w programie MdM

Kredyty hipoteczne

Zobacz

Garnizon - Gdańsk Wrzeszcz

Garnizon

"Garnizon" to unikatowa inwestycja w sercu trójmiejskiej metropolii gdzie w ścisłym, historycznym centrum miasta splatają się harmonijnie funkcje mieszkaniowe, biurowe, usługowe i... czytaj wiecej