Nowe mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Czas trwania programu MdM - Mieszkania w Gdansku, Gdyni i Sopocie na sprzedaz, nowe

O serwisie mieszkania-gdansk.pl

Serwis mieszkania-gdansk.pl prezentuje inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Na terenie Trójmiasta buduje się bardzo dużo nowych osiedli, ale do tej pory w internecie nie było miejsca, gdzie można by znaleźć informacje o wszystkich deweloperach w naszym regionie i o oferowanych przez nich nowych mieszkaniach. W końcu takie miejsce powstało.

Wybór mieszkania, które spełni wszystkie nasze wymagania nie jest rzeczą prostą - szczególnie jeśli chodzi o rynek pierwotny. By móc cieszyć się swoimi czterema kątami przez długie lata, należy już na początku dokonać dobrego wyboru. Strona na której jesteś powstała właśnie po to, żeby wybór własnego "M" ułatwić... czytaj więcej

Kanał RSS - Deweloperzy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Deweloperzy

Domy w Gdańsku

Czas trwania programu MdM

Program Mieszkanie dla Młodych został przewidziany na lata 2014?2018. Na każdy rok w budżecie państwa zarezerwowano na dofinansowanie zakupu pierwszej nieruchomości przez ludzi młodych od 600 do 762 mln zł, co pozwoli na wsparcie 30-35 tysięcy kredytobiorców. Przy rozpatrywaniu wniosków o dopłatę obowiązuje jednak zasada pierwszeństwa - kto szybciej złoży wniosek, temu w pierwszej kolejności przysługuje budżetowe wsparcie.

Na przestrzeni pięciu lat z państwowej kasy popłynie na wsparcie beneficjentów programu MdM około 3 mld zł. Przynajmniej tak zakłada projekt ustawy o wspieraniu ludzi młodych w zakupie pierwszego własnego mieszkania. Haczyk bowiem tkwi w rozdzieleniu środków. Na każdy rok ustawodawca zarezerwował od 600 do 762 mln zł, zastrzegając jednocześnie, że jeśli pula środków na dany rok nie zostanie wykorzystana, pieniądze przepadną. Zapisem takim uniemożliwił przesuwanie środków na kolejne lata funkcjonowania programu. Z drugiej strony, jeśli pieniądze przeznaczone na dany rok przedwcześnie wyczerpią się, banki wstrzymają przyjmowanie wniosków. Warto jednak wiedzieć, że pieniądze na dofinansowanie kredytu rezerwowane są nie z puli roku, w którym składamy wniosek, ale z zasobów przeznaczonych na rok, w którym kredytobiorcy zostanie przekazane prawo własności.

Podajmy przykład: jeśli kupujemy gotowe do obioru mieszkanie, przeniesienie własności nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w roku, w którym składamy wniosek o dopłatę. W budżecie przeznaczonym na ten rok zostaną zatem zarezerwowane środki na dopłatę dla nas. Jeśli natomiast kupujemy nieruchomość w trakcie budowy, której termin realizacji i przeniesienia własności na nabywców deweloper przewidział na 2016 rok, to w puli roku 2016 Bank Gospodarstwa Krajowego zamrozi środki na dofinansowanie naszego kredytu. Wnioski o dopłatę składa się, wskazując konkretne mieszkanie, którego kupnem jesteśmy zainteresowani.

Nabór wniosków o kredyt z dopłatą potrwa do 31 grudnia 2018 r.

Mapa inwestycji

Inwestycje w Trójmieście dostępne w programie MdM

Kredyty hipoteczne

Zobacz

Garnizon - Gdańsk Wrzeszcz

Garnizon

"Garnizon" to unikatowa inwestycja w sercu trójmiejskiej metropolii gdzie w ścisłym, historycznym centrum miasta splatają się harmonijnie funkcje mieszkaniowe, biurowe, usługowe i... czytaj wiecej