Nowe mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Zmiany w programie MdM - Mieszkania w Gdansku, Gdyni i Sopocie na sprzedaz, nowe

O serwisie mieszkania-gdansk.pl

Serwis mieszkania-gdansk.pl prezentuje inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Na terenie Trójmiasta buduje się bardzo dużo nowych osiedli, ale do tej pory w internecie nie było miejsca, gdzie można by znaleźć informacje o wszystkich deweloperach w naszym regionie i o oferowanych przez nich nowych mieszkaniach. W końcu takie miejsce powstało.

Wybór mieszkania, które spełni wszystkie nasze wymagania nie jest rzeczą prostą - szczególnie jeśli chodzi o rynek pierwotny. By móc cieszyć się swoimi czterema kątami przez długie lata, należy już na początku dokonać dobrego wyboru. Strona na której jesteś powstała właśnie po to, żeby wybór własnego "M" ułatwić... czytaj więcej

Kanał RSS - Deweloperzy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Deweloperzy

Domy w Gdańsku

Zmiany w programie MdM

1 września ruszył znowelizowany program Mieszkań dla Młodych, który po raz pierwszy objął nieruchomości również z rynku wtórnego. Ponadto, zgodnie z ustawą, ma zwiększyć się dostępność mieszkań dla rodzin wielodzietnych. Oferta MdM będzie dla nich dostępna bez względu na wiek czy fakt posiadania nieruchomości. Jakie jeszcze niesie ze sobą zmiany?

Dla tych, którzy mają potomstwo, rozwiązania MdM po nowelizacji są niezwykle korzystne. Przede wszystkim, rodzice trójki mogą liczyć na 30% dofinansowania wkładu własnego do zakupu mieszkania. Ci, którzy mają ich mniej, mogą otrzymać kolejno: 20 % w przypadku posiadania dwójki dzieci oraz 15% za jedno. Warto jednak dodać, że warunkiem otrzymania finansowego wsparcia jest zaciągnięcie kredytu o odpowiednich parametrach. Są to: wysokość kredytu stanowiąca co najmniej 50% ceny zakupu danej nieruchomości, polska waluta, okres spłaty wynoszący co najmniej 15 lat i nabycie mieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Należy także wspomnieć o możliwości ubiegania się o dofinansowanie na zakup mieszkania z rynku wtórnego. Oznacza to, że korzystać ze wsparcia będą mogli nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale również mniejszych miejscowości, gdzie deweloperzy rzadko budują nowe inwestycje. Beneficjenci uzyskają dopłaty na mieszkania i na domy jednorodzinne.

Program MdM odnosi się także do tych, którzy już skorzystali z dodatkowych pieniędzy na zakup. Jeżeli po 5 latach od dnia otrzymania finansowego wsparcia w ramach programu, mieszkanie sprzedali, wynajęli bądź kupili kolejne, muszą bezwarunkowo zwrócić dofinansowanie. Ponadto, w przypadku ubiegania się o nie, można napotkać kolejny problem. Otóż, dość ciężko jest zmieścić się limitach cenowych, ściśle określonych przez program. Na rynku wtórnym obowiązują inne limity cenowe niż na pierwotnym. Maksymalna cena mieszkania z drugiej ręki będzie o ok. 20 proc. niższa od tej "deweloperskiej". Może to skutkować tym, że w niektórych dużych miastach o mieszkania mieszczące się w limitach będzie na rynku wtórnym ciężko.

Mapa inwestycji

Inwestycje w Trójmieście dostępne w programie MdM

Kredyty hipoteczne

Zobacz

Młyniec Dywizjonu 303 - Gdańsk Zaspa

Młyniec Dywizjonu 303

Atrakcyjny budynek, dogodnie położony w jednej z najbardziej lubianych dzielnic - gdańskiej Zaspie. Doskonała lokalizacja i bezproblemowe skomunikowanie z całym Trójmiastem. Dodatkowo... czytaj wiecej