Nowe mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Warunki programu MdM - Mieszkania w Gdansku, Gdyni i Sopocie na sprzedaz, nowe

O serwisie mieszkania-gdansk.pl

Serwis mieszkania-gdansk.pl prezentuje inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Na terenie Trójmiasta buduje się bardzo dużo nowych osiedli, ale do tej pory w internecie nie było miejsca, gdzie można by znaleźć informacje o wszystkich deweloperach w naszym regionie i o oferowanych przez nich nowych mieszkaniach. W końcu takie miejsce powstało.

Wybór mieszkania, które spełni wszystkie nasze wymagania nie jest rzeczą prostą - szczególnie jeśli chodzi o rynek pierwotny. By móc cieszyć się swoimi czterema kątami przez długie lata, należy już na początku dokonać dobrego wyboru. Strona na której jesteś powstała właśnie po to, żeby wybór własnego "M" ułatwić... czytaj więcej

Kanał RSS - Deweloperzy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Deweloperzy

Domy w Gdańsku

Warunki programu MdM

Nie każdy może skorzystać z Mieszkania dla Młodych, programu wspierającego finansowo młodych ludzi w zakupie pierwszych własnych czterech kątów. By zakwalifikować się do grona beneficjentów, należy spełnić szereg wymogów dotyczących wieku czy stanu posiadania. Sprawdź, czy spełniasz warunki stawiane uczestnikom programu MdM.

Z budżetowego wsparcia w ramach MdM skorzystać mogą zarówno single, bezdzietne małżeństwa, rodziny z dziećmi, jak i osoby samotnie wychowujące dzieci.

Liczy się wiek
Beneficjentów obowiązuje jednak kryterium wieku - program skierowany jest do ludzi młodych do 35 roku życia. W przypadku małżeństw wystarczy, by tylko jeden z małżonków spełniał powyższe obostrzenie. Co ważne, prawa do ubiegania się o kredyt z dopłatą nie traci się w dniu 35 urodzin, ale dopiero na koniec roku kalendarzowego, w którym osiągnie się przewidziany ustawą wiek. Oznacza to, że osoby urodzone na przykład w kwietniu mają czas na złożenie wniosku o dofinansowanie do końca grudnia roku, w którym kończą 35 rok życia.

Tylko pierwsze mieszkanie lub dom
Przed osobami chcącymi skorzystać z dofinansowanego kredytu ustawodawca postawił jeszcze jedną barierę - kryterium posiadania. MdM wpierać ma młodych w zakupie pierwszego własnego mieszkania, co oznacza, że z grona beneficjentów wykluczeni są właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań, posiadacze spółdzielczego własnościowego prawa do mieszkania lub domu jednorodzinnego (posiadacze spółdzielczego lokatorskiego prawa do mieszkania zobowiązani są do zrzeczenia się go) oraz współwłaściciele budynków, których udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny. Obostrzenie dotyczące posiadania nieruchomości dotyczy zarówno stanu aktualnego, jak i przeszłości, co może być komplikacją w przypadku np. rozwodnika, który zrzekł się swojego udziału w mieszkaniu na rzecz byłego współmałżonka. Fakt współposiadania w przeszłości lokalu mieszkalnego mimo zrzeczenia się udziału nie pozwala na skorzystanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Posiadanie natomiast działek budowlanych czy rekreacyjnych nie zamyka właścicielom drogi do kredytu w ramach MdM.

Dochody nie mają znaczenia
O pomoc finansową w zakupie pierwszego własnego mieszkania ubiegać się mogą wszystkie osoby spełniające powyższe warunki, niezależnie od wysokości zarobków. Choć program docelowo miał wspierać osoby najbardziej potrzebujące, ustawodawca nie zamknął jednak furtki dla osób o dochodach średnich lub nieco wyższych.

5 lat bez zmian
I jeszcze jedna ważna informacja - osoby, które otrzymają dopłatę do kredytu, przez 5 lat od podpisania umowy kredytowej nie będą mogły stać się właścicielami lub współwłaścicielami innego domu czy mieszkania. W przeciwnym razie czeka je zwrot części dofinansowania. Od tej zasady są jednak dwa wyjątki - jeśli osoba nieruchomość otrzyma w spadku lub stanie się współwłaścicielem poprzez zawarcie związku małżeńskiego, nie będzie musiała zwracać dofinansowania.

Mapa inwestycji

Inwestycje w Trójmieście dostępne w programie MdM

Kredyty hipoteczne

Zobacz

Garnizon - Gdańsk Wrzeszcz

Garnizon

"Garnizon" to unikatowa inwestycja w sercu trójmiejskiej metropolii gdzie w ścisłym, historycznym centrum miasta splatają się harmonijnie funkcje mieszkaniowe, biurowe, usługowe i... czytaj wiecej